Studnia Chłonna
Stosowane są one do odprowadzania oczyszczonych ścieków do gruntu głównie w oczyszczalniach biologicznych. Ścieki wsiąkają do gruntu przez pozorne dno oraz przez otwory w ściankach umieszczone na poziomie warstwy filtracyjnej. Stosowanie studni jest szczególnie uzasadnione wówczas gdy nie ma możliwości odprowadzenia oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych. Studnie chłonne można stosować tylko w gruntach dobrze i średnio przepuszczalnych i tylko wówczas gdy ilość ścieków nie przekracza 1m3/dobę, a poziom wód gruntowych znajduje się co najmniej 1m poniżej dolnej krawędzi studni. Wypełnienie warstwy filtracyjnej należy wykonać z kamienia płukanego o frakcji 16-32 mm. Średnica studni wynosi 1000 mm, wysokość około 1700 mm.
Tunele rozsączające
Mogą one zastępować lub wspomagać studnie chłonne. Mogą także służyć do retencji i rozsączania wód deszczowych. Dzięki odpowiedniemu kształtowi i zwartej konstrukcji mogą wytrzymać duże obciążenia. Są łatwe w montażu. Tunele mogą zastępować tradycyjne drenaże pozwalając zmniejszyć ich długość, jednocześnie zapewniając dużą pojemność. Unikalna konstrukcja polegająca na umieszczeniu rury zasilającej pod sklepieniem tunela zapewnia równomierne rozprowadzenie ścieków na całej jego długości i pozwala na dobre ich napowietrzenie. Każdy system składa się z kilku tuneli. Ich ilość dopasowana jest do objętości odprowadzanych ścieków.
Skrzynki rozsączające Eco Bloc
Służą głównie do retencji i rozprowadzania do gruntu wód deszczowych. Znajdują zastosowanie na małych działkach w dobrze przepuszczalnym gruncie. Można je dowolnie kompletować tworząc blok o pożądanej wielkości (pojemności).
Wymiary (mm): L=800, W=800, H=350
Pojemność: 225 litrów
Wytrzymałość: do 10t/m2
Waga: 9 kg
Materiał: PP
tel. 665 650 032
info@bio-oczyszczalnie.pl